Tuvalet Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Tuvalet Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Tuvalet Tıkanıklığı Açma Yöntemleri Arasında, tuvaletiniz taştığında veya yetersiz sifonu çektiğinde , sorunu çözmek acil bir öncelik haline gelir. Bu kılavuz, pistonlar, sıhhi tesisat yılanları ve kimyasal temizleyiciler gibi çeşitli yöntemler kullanarak bir tuvaletin nasıl açılacağını gözden geçirmektedir. 

tuvalet-tikanikligi-acma-yontemleri
Tuvalet Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

1-Tuvalet Tıkandığında Ne Yapmalı

Tuvalet Tıkanıklığı Açma Yöntemleri Tuvaletiniz düzgün bir şekilde sifonu çekmiyorsa, suya dalmadan önce hemen önlem alın. 

 • Tuvaletin taşmasını önlemek için, ya tuvalet tankının kapağını açıp klozet kapağını kapatın ya da kapama vanasından tuvalete giden su beslemesini kapatın. 
 • Sıçrama ihtimaline karşı havlu veya gazeteleri tuvaletin etrafına yere koyun. 
 • Tıkanma, çocuk oyuncağı veya el havlusu gibi katı bir nesneyse, elinizle kaldırıp çıkaramayacağınıza bakın. 
 • Tuvalete uzanmadan veya orada bulunan nesnelere dokunmadan önce lastik eldiven giyin . Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır
 • Gaz kokusu alırsanız, banyonun penceresini açın ve derhal bir tesisatçıya başvurun, çünkü kanalizasyondaki bir sorun tuvalet sorununa neden olabilir.

İpucu: Kısmi tıkanmalar sonunda kendilerini temizleyebilir, ancak daha ciddi engellere de neden olabilir. Birini daha sonra temizlemek daha kolay olabilir. 

tuvalet-tikandiginde-ne-yapmali
Tuvalet Tıkandığında Ne Yapmalı?

2-Tuvalet Tıkanıklığı Açma Pistonla

Kanalizasyonlardaki tıkanıklıkları zorlamak için bir vakum oluşturan bir piston kullanarak başlayın . Altta küre şeklinde başlıklar veya kauçuk flanşlar bulunan ağır hizmet tipi pistonlar, geleneksel vantuz şeklindeki pistonlardan çok daha etkilidir. 

 • Klozetin pistonun başını suya batırmaya yetecek kadar su içerdiğinden emin olun. 
 • Pistonu tuvaletteki deliğin üzerine yerleştirin. 
 • Sızdırmazlığı koruyun ve hızlıca yukarı ve aşağı daldırın, pistonu su seviyesinin altında tutun ve her yukarı harekette yalnızca bir inç kadar kaldırın. 
 • Tıkanıklığı gevşetmek için döngü başına bir düzine dalma birden fazla dalma döngüsü gerektirebileceğinden sabırlı olun. 
 • Tıkanıklığın temizlenip temizlenmediğini görmek için yıkayın. Değilse, tekrarlayın. 
 • Depoya geri koymadan önce pistonu gerektiği gibi temizleyin. 

İpucu: Pistonu kullanmadan önce, daha iyi bir sızdırmazlık oluşturması için kauçuğu gevşetmek için üzerine sıcak su dökün. 

tuvalet-tikanikligi-acma-pistonla
Tuvalet Tıkanıklığı Açma Pistonla

3-Tuvalet Tıkanıklığı Açma Robotu

Pistonla sabitlenemeyen tuvaletleri açmak için bir tuvalet tıkanıklık açma robotu kullanın. Sıhhi tesisat yılanı olarak da adlandırılan bu esnek tel bobini, tesisata zarar vermeden borulara uzanmak ve engelleri temizlemek için tasarlanmıştır. 

 • Kablonun ucunu, kabı çizmemeye özen göstererek tuvalete geçirin. 
 • Tutamağı saat yönünde çevirin ve tıkanıklığı kapatana kadar burguyu itin ya da tıkanmak için onu kırın. 
 • Engeli kapatırsanız, burguyu dışarı çekin.
 • Burguyu gerektiği gibi temizleyin. 

İpucu: Bir tıkanıklık açma robotunuz yoksa, bükülmemiş bir elbise askısı veya bahçe hortumu yılan gibi kullanılabilir, ancak bu kadar etkili olmayabilir. 

Her ev sahibinin halihazırda mevcut kanal temizleme ekipmanı yoktur veya buna ihtiyacı yoktur. Sen olabilir burgular ve diğer drenaj temizleme araçları kira gelen tuvalet Açma adlı Takım Kiralama Merkezi’nden giderleri aşağı tutmak yardımına ve atölyede raflar daha az darmadağın.

4-Tuvalet Tıkanıklığı Açma Kimyasalları

Piston veya burgu olmadan tuvaletin nasıl açılacağını öğrenmek için kimyasal bir tahliye açıcı düşünün . Tuvalet Tıkanıklığı Açma Kimyasalları Bazı ürünler veya ev yapımı çözümler zamanla bir tıkanıklığı ortadan kaldırabilir. 

 • Enzim atığının giderilmesi için ticari ürünler, üreticinin talimatlarına göre tuvalete döküldüğünde katı atığı sıvılaştırabilir. 
 • Tuvalete bir bardak karbonat ve iki bardak sirke döküp yarım galon sıcak su ekleyerek kendi kanalizasyon temizleyicinizi yapın. Bulaşık sabunu ayrıca bazı engellerin çözülmesine yardımcı olabilir.
 • Her iki yöntemi de kullanırken, solüsyonun gece boyunca oturmasına izin verin ve ardından tıkanıklığın giderilip giderilmediğini görmek için tuvaleti sifonu çekin.

İpucu: Aşındırıcı kimyasallar içeren ticari bir drenaj temizleyici kullanıyorsanız, bazı markalar sıhhi tesisata zarar verebileceğinden, tuvaletler için yapıldığından emin olun. Bir tesisatçı çağırmadan önce bunları son çare olarak düşünün.

tuvalet-tikanikligi-acma-kimyasallari
Tuvalet Tıkanıklığı Açma Kimyasalları

5-Tuvalet Tıkanıklıklarından Kaçınma Yöntemleri

Gelecekte tuvalet tıkanıklıklarını en aza indirmek için adımlar atın. 

 • Aşırı miktarda tuvalet kağıdı kullanmayın. Bideler , daha az kağıt kullanırken temiz kalmanın hijyenik bir yolunu sunar. 
 • Yalnızca uygun eşyaları tuvalete atın. Kağıt havlular, hijyenik ürünler veya yıkanamayan mendiller gibi ağır kağıt öğeleri yıkamayın. 
 • Tuvalet Açma kenarının etrafındaki su jetlerini temiz tutun. Jetler zamanla durursa, tuvalet tam güçte sifonu çekemeyecek ve tıkanıklıkların birikme olasılığını artıracaktır. Haftada bir tuvalet fırçasıyla fırçalamak etkili olacaktır.
 • Küçük çocuklarınız varsa, oyuncakları ve diğer uygunsuz eşyaları sifonu çekmemelerini bildiklerinden emin olun. 

Çoğu durumda, pistonlar bir tuvaleti açmanın en iyi yolu olabilir ve banyodaki temel araçlar olarak düşünülmelidir. Tıkanmış bir tuvaleti dalgıç olmadan nasıl tamir edeceğinizi düşünürken, bir tesisatçı çağırmadan önce bir burgu veya kimyasal temizleyici deneyin. 

tuvalet-tikanikliklerinden-kacinma-yontemleri
Tuvalet Tıkanıklıklarından Kaçınma Yöntemi
Tuvalet Tıkanıklığı Açma
Tuvalet Tıkanıklığı Açma
Beylikdüzü Su Tesisatçısı Beylikdüzü Su Tesisatçısı Beylikdüzü Su Tesisatçısı Beylikdüzü Su Tesisatçısı Beylikdüzü Su Tesisatçısı Beylikdüzü Su Tesisatçısı Beylikdüzü Su Tesisatçısı Beylikdüzü Su Tesisatçısı Beylikdüzü Su Tesisatçısı Beylikdüzü Su Tesisatçısı Beylikdüzü Su Tesisatçısı Beylikdüzü Su Tesisatçısı Beylikdüzü Su Tesisatçısı Beylikdüzü Su Tesisatçısı Beylikdüzü Su Tesisatçısı Beylikdüzü Tesisatçı Beylikdüzü Tesisatçı Beylikdüzü Tesisatçı Beylikdüzü Tesisatçı Beylikdüzü Tesisatçı Beylikdüzü Tesisatçı Beylikdüzü Tesisatçı Beylikdüzü Tesisatçı Beylikdüzü Tesisatçı Beylikdüzü Tesisatçı Beylikdüzü Tesisatçı Beylikdüzü Tesisatçı Beylikdüzü Tesisatçı Beylikdüzü Tesisatçı Beylikdüzü Tesisatçı Beylikdüzü Tesisatçı Beylikdüzü Su Kaçağı Tespiti Beylikdüzü Su Kaçağı Tespiti Beylikdüzü Su Kaçağı Tespiti Beylikdüzü Su Kaçağı Tespiti Beylikdüzü Su Kaçağı Tespiti Beylikdüzü Su Kaçağı Tespiti Beylikdüzü Su Kaçağı Tespiti Beylikdüzü Su Kaçağı Tespiti Beylikdüzü Su Kaçağı Tespiti Beylikdüzü Su Kaçağı Tespiti Beylikdüzü Su Kaçağı Bulma Beylikdüzü Su Kaçağı Bulma Beylikdüzü Su Kaçağı Bulma Beylikdüzü Su Kaçağı Bulma Beylikdüzü Tıkanıklık Açma Beylikdüzü Tıkanıklık Açma Beylikdüzü Tıkanıklık Açma Su Kaçağı Tespiti Beylikdüzü Lavabo Tıkanıklığı Açma Beylikdüzü Lavabo Tıkanıklığı Açma Beylikdüzü Lavabo Tıkanıklığı Açma Beylikdüzü Lavabo Tıkanıklığı Açma Beylikdüzü Lavabo Tıkanıklığı Açma Beylikdüzü Tuvalet Tıkanıklığı Açma Beylikdüzü Tuvalet Tıkanıklığı Açma Beylikdüzü Tuvalet Tıkanıklığı Açma