Tuvalet Sürekli Tıkanıyor

Tuvalet Sürekli Tıkanıyor

İnsanlar evlerini tuvalet sürekli tıkanıyor temizlemeyi planladıklarında, tüm evlerine bir kez daha ovalayarak başlayabilirler. Ardından halıların buharla temizlenmesi ve verimliliği en üst düzeye çıkarmak için dolap alanının düzenlenmesi verilir. Ancak birçok insan tuvaletleri de temizlemeyi unutur. İlk başta

görünüşte küçük bir sorun olsa da, tuvaletinizini temizlememek, zamanla ciddi tıkanma sorunlarına yol açabilir. Bazı durumlarda, bir ev sahibi, bir perakende tuvalet temizleme ürünü satın alarak küvetin boşaltma sorunlarını çözmeye çalışabilir. Mutfak lavabosunu boşaltamazlarsa aynısını yapabilirler. Bununla birlikte, tuvalet tıkanıklığı açma drenaj sorunlarına yukarıda bahsedilen çözüm yalnızca geçici bir yara bandı çözümüdür. Başka bir deyişle, yalnızca geçici bir rahatlama sağlarlar.

Yavaş bir tahliye olduğunu düşünseniz bile, tüm sistemin tahrip edilmediğinden emin olmak için profesyonel bir kanal temizleme uzmanını aramanız gerekir. Küçük bir problem olarak başlayan şey, henüz tomurcuklanmadığın da hızla büyük bir soruna dönüşecektir. Bu nedenle, İstanbuldaki Tuvalet Tıkanıklık Temizliği temizliği asla küçümsenmemelidir ve drenaj sorunları meydana gelir gelmez hallederek çok ciddi ve pahalı bir sorunu önleyebilirsiniz. Burada, bu sonbaharda giderinizi temizlemek için ihtiyacınız olan tüm nedenleri size sunuyoruz.En Yaygın Yedi Neden Tuvalet Tıkanıklığını Gideriyor peki bunlar nelerdir;

tuvalet-surekli-tikaniyor
Tuvalet Sürekli Tıkanıyor

Genelde Tuvaletler Neden Tıkanır?

Tuvaletiniz, lavabonuz veya küvetiniz birkaç farklı nedenden dolayı tıkanabilir. Örneğin, çoğu mutfak giderleri, sisteme sıkışan yağlar veya yiyecek parçaları nedeniyle tıkanır. Kahve telvesini mutfağınızın giderine dökmekten kaçının ve yumurta ve yağlardan da kaçının, çünkü bu tür öğeleri kanalınıza dökmek çeşitli boru bileşenlerinde ve borularda saf kaosa yol açacaktır. Ayrıca, bir çöp imha biriminiz varsa, boşaltma sorunlarını en baştan azaltmak için giderinizi her kullandığınızda açtığınızdan emin olun.

Banyo lavaboları, küvetler ve duşlar farklı öğelerden tıkanma eğilimindedir. Örneğin, yabancı cisimler, sabun artıkları ve dökülen saçlar genellikle boruların içine sıkışacaktır. Saç dökülmesiyle ilgili sorunlarınız varsa, duş giderinize düşen saç miktarını azaltmak için duş alırken saç filesi veya benzeri bir ürün takmak isteyebilirsiniz. Küvetinize girmeden önce yüzük, kolye, burun halkası ve çivi gibi takıları takmaktan kaçınmanız da önemlidir. Çocuklar genellikle kanallardaki oyuncakları da kaybedebilirler, bu nedenle küvetteki lego blokları gibi kolayca tuvalete sıkışabilecek eşyalarla oynamamalarını sağlayın.

Tuvaletlere gelince, sifonla yıkanabilen mendiller genellikle septik sistemlerde sıkışabilir. Pamuk topları, saçlar ve yara bantları da septik sistemlerde sıkışabilir ve tuvalette tıkanma sorunlarından kaçınmak istiyorsanız çok fazla tuvalet kağıdı kullanmak kesinlikle hayır-hayırdır.

Çatlamış Borulardan Kaçının

Bazen diş ipi, yiyecek veya diğer maddeler nedeniyle borular tıkanacaktır. Bu olduğunda su basıncı dengesiz hale gelecektir. Diğer bir deyişle, borularınız ın boşaltılması sıhhi tesisat sisteminizin amaçlandığı gibi çalışmasını sağlayacaktır. En iyi tavsiyemiz, borularınızı iyice temizlemek için profesyonel bir sıhhi tesisat şirketini aramaktır. Bunu zamanında yapmamak, borularınız ın çatlamasına neden olur. Çatlamış borular işlenmeden bırakıldığında boruların tamamen patlamasına neden olabilir. Bu gerçekleştiğinde, patlayan boruları değiştirmek için yalnızca binlerce harcamak zorunda kalmayacaksınız, aynı zamanda bunlar sabitlenene kadar susuz kalacaksınız. Görülebileceği gibi, çok uzak olmayan bir gelecekte baş ağrılarından ve büyük maliyetlerden kaçınmak için tuvaletlerinizi olabildiğince sık temizlemeniz zorunludur.

Aşağı Olanlar Zamanında Gelebilir

Giderinize giden öğelerin sonunda geri gelebileceğini söylemeye gerek yok. Buna bir asit reflü veya kusma şekli olarak bakabilirsiniz ve başlamadan önce bu tür sorunlardan kaçınmak hem zamandan hem de paradan tasarruf etmenizi sağlar. Açıkçası, birçok insan ara sıra tıkanmış bir tuvaletle uğraşmak zorunda kalacak, ancak mutfak lavabonuz bile yedeklenebilir ve bir profesyonelin yardımına ihtiyaç duyabilir.

Bazen bir ev sahibi bulaşıkları yıkamayı bitirebilir ve suyun olması gerektiği kadar hızlı boşalmadığını fark edebilir. Lavaboya konan bir sebze birkaç dakika sonra yüzeye çıkabilir. Böyle bir sorunu çözmek için rutin kanal temizleme işlemleri gerçekleştirin. Veya, ilk tıkanma belirtisini görür görmez acil bir boşaltma temizliği gerçekleştirin. Bu tür görevleri gerçekleştirmek, bu tür sorunları kalıcı olarak halledebilir ve tuvaletlerinizin tıkanmasını önleyebilir. Ayrıca borularınız da uzun süre çürümeye bırakılan gıda maddelerinin oluşabilecek istenmeyen kokuları da önleyeceksiniz.

Bir Sıhhi Tesisatçının Yardımına İhtiyacınız Olabilir

Görüldüğü üzere İstanbul da olabildiğince sık tuvalet temizliği yapmak çok önemli. Burada ve orada birkaç dakikalık çalışma, gelecekte size potansiyel olarak bir ton zaman ve para tasarrufu sağlayacaktır. İstanbul da kanal temizliği ve bunun neden bu kadar önemli olduğu hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz yardımcı olabiliriz.

Bir önceki yazımız olan Tuvalet Tıkanıklığı Açma Yöntemleri başlıklı makalemizde tuvalet açma, tuvalet tıkanıklığı açma ve tuvalet tıkanıklığı açma yöntemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma
Tuvalet Tıkanıklığı Açma
Beylikdüzü Su Tesisatçısı Beylikdüzü Su Tesisatçısı Beylikdüzü Su Tesisatçısı Beylikdüzü Su Tesisatçısı Beylikdüzü Su Tesisatçısı Beylikdüzü Su Tesisatçısı Beylikdüzü Su Tesisatçısı Beylikdüzü Su Tesisatçısı Beylikdüzü Su Tesisatçısı Beylikdüzü Su Tesisatçısı Beylikdüzü Su Tesisatçısı Beylikdüzü Su Tesisatçısı Beylikdüzü Su Tesisatçısı Beylikdüzü Su Tesisatçısı Beylikdüzü Su Tesisatçısı Beylikdüzü Tesisatçı Beylikdüzü Tesisatçı Beylikdüzü Tesisatçı Beylikdüzü Tesisatçı Beylikdüzü Tesisatçı Beylikdüzü Tesisatçı Beylikdüzü Tesisatçı Beylikdüzü Tesisatçı Beylikdüzü Tesisatçı Beylikdüzü Tesisatçı Beylikdüzü Tesisatçı Beylikdüzü Tesisatçı Beylikdüzü Tesisatçı Beylikdüzü Tesisatçı Beylikdüzü Tesisatçı Beylikdüzü Tesisatçı Beylikdüzü Su Kaçağı Tespiti Beylikdüzü Su Kaçağı Tespiti Beylikdüzü Su Kaçağı Tespiti Beylikdüzü Su Kaçağı Tespiti Beylikdüzü Su Kaçağı Tespiti Beylikdüzü Su Kaçağı Tespiti Beylikdüzü Su Kaçağı Tespiti Beylikdüzü Su Kaçağı Tespiti Beylikdüzü Su Kaçağı Tespiti Beylikdüzü Su Kaçağı Tespiti Beylikdüzü Su Kaçağı Bulma Beylikdüzü Su Kaçağı Bulma Beylikdüzü Su Kaçağı Bulma Beylikdüzü Su Kaçağı Bulma Beylikdüzü Tıkanıklık Açma Beylikdüzü Tıkanıklık Açma Beylikdüzü Tıkanıklık Açma Su Kaçağı Tespiti Beylikdüzü Lavabo Tıkanıklığı Açma Beylikdüzü Lavabo Tıkanıklığı Açma Beylikdüzü Lavabo Tıkanıklığı Açma Beylikdüzü Lavabo Tıkanıklığı Açma Beylikdüzü Lavabo Tıkanıklığı Açma Beylikdüzü Tuvalet Tıkanıklığı Açma Beylikdüzü Tuvalet Tıkanıklığı Açma Beylikdüzü Tuvalet Tıkanıklığı Açma