Tıkanmış Tuvalet Çözümleri

Tıkanmış Tuvalet Çözümleri

Evdeki çok az sorun tuvalet tıkanıklığı açma kadar sinir bozucudur; çoğu ev sahibi, bu sorunun günlerini ne kadar çabuk mahvedebileceğini çok iyi biliyor. İster şirket bekliyor olun, ister önemli bir randevu için kapıdan dışarı çıkın, tıkanıklıklar mümkün olan en kötü zamanda ortaya çıkıyor.

Neyse ki, bu sorunu tesisatçı olmadan çözmek genellikle basittir. Bir miktar sıhhi tesisat işi, tıkanma durumunda önemli miktarda para ve zaman tasarrufu sağlayabilir. Merak etmeyin;sıhhi tesisat, birkaç önemli şeyi akıllarında tuttukları sürece herkesin fethetmesi için yeterince kolaydır.

Bir tıkanma ile karşı karşıyaysanız panik yapmayın. Bunun yerine, en iyi sıhhi tesisat ayağınızı öne koyun ve tuvaletinizi geri almanıza yardımcı olması için aşağıdaki bilgileri kullanın.

tikanmis-tuvalet-cozumleri
Tıkanmış Tuvalet Çözümleri

Tuvalet Kullanımını Bırakın

Tıkanmışsa tuvaleti kullanmaya devam etmeyin. Tuvaleti tıkandıktan sonra sifonu çekerseniz, tuvaleti su basmanız ve hem sağlıksız hem de başa çıkılması istenmeyen birçok soruna yol açma olasılığınız çok daha yüksektir.

İkinci yıkamayı denemeden önce ilk yıkamadan sonra en az 10 dakika bekleyin. Tıkanıklık hala çözülmezse, kötüleşmeden önce harekete geçme zamanı gelmiştir. Bir tesisatçı çağırmadan önce bu kolay tuvalet tıkanıklığı giderme tekniklerini deneyin, çünkü birçok kişi sorunu yardım için bir tesisatçı çağırmaya gerek kalmadan çözebileceklerini fark eder.

Sıhhi Tesisat Araçları

Her ev sahibi, tıkanıklıkları ve diğer küçük acil durumları idare etmek için birkaç temel su tesisatı aletine sahip olmalıdır. İhtiyaç duyduğunuz temel malzemeler şunları içerir:

– Lateks eldivenler – Klozet pistonu – Bir burgu

Sıhhi tesisat sorunlarıyla uğraşırken daima lateks eldiven kullanın. Kokuyu engelleyememen yeterince kötü. Ellerinizle iğrenç karışıklıklara kesinlikle dokunmak istemezsiniz. Bu aletlere yatırım yapmak, tıkanıklıkları kendi başınıza hızla halledebileceğiniz kesinliği için ödenmesi gereken küçük bir bedeldir.

Tıkalı Tuvalet Nasıl Onarılır

Her şeyden önce, bir kanalizasyon temizleyicisi almak için ev tadilat mağazasına özel bir gezi yapmayın. Onları televizyonda ve dergilerde reklamını görseniz de, bir kanalizasyon temizleyicisi kullanmak yarardan çok zarar verebilir.

Hiçbir tesisatçı, tıkanıklığı gidermek için bir kanalizasyon temizleyicisi kullanılmasını önermemektedir. Kimyasal bazlı drenaj temizleyicileri, birçok inatçı tıkanıklığı gidermek için çalışır, ancak sonuçta sıhhi tesisat sisteminize zarar vererek, işlemde yüzlerce ila binlerce dolar değerinde hasara neden olur.

Ayrıca, Tüketici Raporları, kanal temizleyicilerin eski moda piston ve aşağıda ana hatları verilen teknikler gibi daha geleneksel yöntemlerden daha az etkili olduğunu ortaya koydu. Bu nedenle, bir kanalizasyon temizleyicisi kullanmak tuvaleti hiç açmayabilir ve yine de size oldukça pahalıya mal olabilir.

Bir kanalizasyon temizleyicisi kullanarak risk almak yerine, aşağıda listelenen denenmiş ve gerçek tıkanma giderme tekniklerinden bazılarını denemeye ne dersiniz? Pek çok insan bu teknikleri kullandı ve tuvaletteki tıkanıklığı temizleme zamanı geldiğinde harikalar yarattığını keşfetti. Unutmayın, sonuçlar tıkanmanın türü ve şiddetine, sıhhi tesisat sisteminde kullanılan boru tipine ve diğer faktörlere göre değişir. Ancak çoğu insan bu tekniklerin işe yaradığını düşünüyor:

Bir Piston

Çoğu insan, en kolay teknik olduğu için, tıkanıklığı önce pistonla gidermeye çalışır. Bir tuvalet pistonu kullandığınızdan ve deliğin etrafına sıkıca kapattığınızdan emin olun. Pistona birkaç sert bastırma, tıkanmaya neden olan nesneyi gevşetmeli, böylece tuvaletiniz tekrar kullanılabilir hale gelecektir.

El Burgusu

Tesisatçının burgusu, tuvaletteki tıkanıklıkları gideren başka bir kullanışlı araçtır. Bu araçlardan birine sahipseniz, birkaç dakika içinde ciddi tıkanıklıkları bile ortadan kaldırabileceği için şanslısınız. Birçok ev sahibi, geleneksel burgu aletine göre çok daha az tehlikeli ve kullanımı çok daha kolay olan el burguları kullanır.

Bir tesisatçının burgu aletine sahip değilseniz, bir tel elbise askısı, kanalın çok derinlerine gömülmemişse tıkanıklığı giderebilir.

Sıvı Bulaşık Sabunu

Sıvı bulaşık sabunu, denenmiş ve gerçek bir tuvalet tıkanıklığı gidericidir. Pek çok insan, yağ çözücü içerdiği için diğerlerinden daha iyi çalıştığını öne sürerek bulaşık sabununu tercih ediyor. Az miktarda bulaşık sabununu tuvalete sık. Bulaşık deterjanı tuvalette yaklaşık beş dakika beklet ve ardından tıkanıklığın üzerine sıcak su dök. Bu tıkanma giderme yöntemi, birçok küçük tıkanıklık için harika çalışır.

Kabartma tozu ve sirke

Kabartma tozu ve beyaz sirke, birçok insanın bir tesisatçıyı aramaktan kaçınmasına yardımcı olan başka bir tıkanma giderme tekniğidir. Tıkanmış tuvalete bir fincan karbonat dökün. Karbonatı bir veya iki dakika bekletin ve bir bardak beyaz sirke dökün. Karışımı 5-10 dakika bekletin ve sifonu çekmek için sıcak su dökün. Tıkanma gitmiş olmalı!

Bunlar, günümüzde ev sahipleri tarafından kullanılan en yaygın tıkanma giderme tekniklerinden bazılarıdır. Bu tekniklerin çoğu harika çalışıyor ancak yine de sonuçlar bir tıkanıklıktan diğerine değişecektir. Suya dalmadan ve tesisatçıyı aramadan önce bu yöntemleri denemekten kesinlikle zarar gelmez.

Bir önceki yazımız olan Tuvalet Sürekli Tıkanıyor başlıklı makalemizde tuvalet açma, tuvalet sürekli tıkanıyor ve tuvalet tıkanıklığı açma hakkında bilgiler verilmektedir.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma
Tuvalet Tıkanıklığı Açma
Beylikdüzü Su Tesisatçısı Beylikdüzü Su Tesisatçısı Beylikdüzü Su Tesisatçısı Beylikdüzü Su Tesisatçısı Beylikdüzü Su Tesisatçısı Beylikdüzü Su Tesisatçısı Beylikdüzü Su Tesisatçısı Beylikdüzü Su Tesisatçısı Beylikdüzü Su Tesisatçısı Beylikdüzü Su Tesisatçısı Beylikdüzü Su Tesisatçısı Beylikdüzü Su Tesisatçısı Beylikdüzü Su Tesisatçısı Beylikdüzü Su Tesisatçısı Beylikdüzü Su Tesisatçısı Beylikdüzü Tesisatçı Beylikdüzü Tesisatçı Beylikdüzü Tesisatçı Beylikdüzü Tesisatçı Beylikdüzü Tesisatçı Beylikdüzü Tesisatçı Beylikdüzü Tesisatçı Beylikdüzü Tesisatçı Beylikdüzü Tesisatçı Beylikdüzü Tesisatçı Beylikdüzü Tesisatçı Beylikdüzü Tesisatçı Beylikdüzü Tesisatçı Beylikdüzü Tesisatçı Beylikdüzü Tesisatçı Beylikdüzü Tesisatçı Beylikdüzü Su Kaçağı Tespiti Beylikdüzü Su Kaçağı Tespiti Beylikdüzü Su Kaçağı Tespiti Beylikdüzü Su Kaçağı Tespiti Beylikdüzü Su Kaçağı Tespiti Beylikdüzü Su Kaçağı Tespiti Beylikdüzü Su Kaçağı Tespiti Beylikdüzü Su Kaçağı Tespiti Beylikdüzü Su Kaçağı Tespiti Beylikdüzü Su Kaçağı Tespiti Beylikdüzü Su Kaçağı Bulma Beylikdüzü Su Kaçağı Bulma Beylikdüzü Su Kaçağı Bulma Beylikdüzü Su Kaçağı Bulma Beylikdüzü Tıkanıklık Açma Beylikdüzü Tıkanıklık Açma Beylikdüzü Tıkanıklık Açma Su Kaçağı Tespiti Beylikdüzü Lavabo Tıkanıklığı Açma Beylikdüzü Lavabo Tıkanıklığı Açma Beylikdüzü Lavabo Tıkanıklığı Açma Beylikdüzü Lavabo Tıkanıklığı Açma Beylikdüzü Lavabo Tıkanıklığı Açma Beylikdüzü Tuvalet Tıkanıklığı Açma Beylikdüzü Tuvalet Tıkanıklığı Açma Beylikdüzü Tuvalet Tıkanıklığı Açma